TATRA TRUCK, a.s.

 
Čeština

TATRA TRUCK, a.s.

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, a.s. patří mezi nejstarší automobilky světa a během svých 116 let činnosti ovlivnila automobilový průmysl nejen v České republice, ale i v zahraničí. Nosným výrobním programem jsou těžká nákladní vozidla.

V Kopřivnici se vyrábí automobily již od roku 1897, čímž je automobilka vůbec nejstarší ve střední Evropě. Nosným programem jsou těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, jež jsou pověstná díky své průchodivosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoké spolehlivosti a vynikajícím užitným vlastnostem. Na domácím trhu mezi zákazníky dominuje Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor ČR nebo Lesy Slovenské republiky. Významných úspěchů dosáhly vlastnosti vozidel TATRA i na známé Rallye Dakar.

Spolupráce TATRY se společností Technodat Elektro začala v roce 2015. V rámci zvyšujících se zákaznických požadavků a nedostatku kapacit, bylo rozhodnuto o nasazení moderního software Engineering Base (EB). Hlavním požadavkem bylo napojení EB na podnikový systém, automatická archivace výkresů a export částí projektů obsahujících kompletní dokumentaci kabelového svazku dodavateli.

V rámci implementace EB došlo ke zpracování pilotního projektu – hasičské TATRY T815-7, pracovníky společnosti Technodat Elektro. V rámci další spolupráce probíhala customizace, konzultace a školení. Vše pak vedlo k optimalizaci řešení pro potřeby elektro konstrukce dle požadavků společnosti TATRA.

Další případové studie

Potřebujete dodatečné vývojové a konstrukční kapacity? Ozvěte se nám

    [recaptcha]