Škoda Transportation a.s.

 
Čeština

Škoda Transportation a.s.

Skupina firem ŠKODA je největší výrobce vlaků, lokomotiv, tramvají, trolejbusů a vozů metra ve střední a východní Evropě.

Významná průmyslová skupina s centrálou v Plzni a řadou dceřiných společností a společných podniků se sídly v České republice i v zahraničí.

Historie firmy sahá až do devatenáctého století, přičemž firma prošla postupně řadou transformací. Oborem činnosti skupiny jsou zejména prostředky hromadné dopravy, jako lokomotivy a vlaky, tramvaje, trolejbusy, atd.

Spolupráce firem TECHNODAT se skupinou Škoda Transportation začala v kolem roku 2004 implementací konstrukčního a vývojového prostředí CATIA od Dassault Systemes. Tato spolupráce spočívá zejména v servisních a podpůrných činnostech.

V roce 2005 na to navázala také spolupráce na bázi outsourcingu konstrukčních prací, kdy se inženýři společnosti Technodat Engineering, s.r.o. významně podíleli na realizaci vývoje nízkopodlažní tramvaje Škoda 14T s designem Porsche. Byly řešeny konstrukční práce především v interiéru salonu pro cestující a také uspořádání pracoviště obsluhy a dále na vývoji flotil tramvají dodávaných pro Cagliari (Sardínie), polskou Wroclaw a Brno.

Další případové studie

Potřebujete dodatečné vývojové a konstrukční kapacity? Ozvěte se nám